تبلیغات
رضوانی - کجایند شیعه های تنوری؟
رضوانی
می نگارم به امید بهشتی بودن
شنبه 5 فروردین 1391 :: نویسنده : امیر علی اکبر بیک

به نام خدا

در زمان امام ششم - صادق آل محمد (ع) - یکی از یاران خراسانی به نام سهل خراسانی خدمت ایشان می رسند و حین گفتگو مکرر از ایشان سوال می کنند که:

 -" آقا چرا قیام نمی فرمایید؟!! چرا تشکیل حکومت اسلامی نمی دهید؟!

حضرت (ع) سعی می کنند که با سکوت و لبخند از کنار این موضوع بگذرند. تا اینکه شیعه خراسانی اصرار می ورزد که : آقا چرا ... ما که هستیم! ... و کم کم اعتراضش تندتر می شود که : با این که حق خلافت و رهبری از آن شماست، و با این که ــ فقط در خراسان ــ صد هزار شیعه ی طرفدار و شمشیر زن دارید، چرا نشسته اید و قیام نمی کنید؟"

در این گیر و دار، امام صادق (ع) از کنیزشان می خواهد که تنور را روشن کنند و بعد بی مقدمه به این عزیز هموطن! می فرمایند که:  برو و داخل تنور بنشین!

سهل می ترسد و می گوید: آقای من! مرا به آتش عذاب مکن.. از من بگذر که خدای از تو بگذرد.

امام دیگر چیزی نگفتند تا اینکه در همین شرایط، هارون مکی که مومنی وارسته و از یاران امام بود وارد شد. امام به او فرمود:  کفش هایت را کناری بگذار و وارد تنور آتش شو و در آن بنشین!

او بی درنگ داخل تنور داغ شد و در آن نشست. امام پس از مدتی که با آن خراسانی صحبت می فرمود و از اوضاع و احوال خراسان جوری سخن می گفت که گویا از خود سهل هم بیشتر و بهتر بر مسایل خراسان واقف است، به وی فرمود: برخیز و داخل تنور را نگاه کن!

سهل برخاست، به تنور نگاه کرد و دید که هارون مکی با آرامش تمام در میان آتش نشسته است.

آن گاه امام فرمود: در خراسان چند نفر (شیعه)  مثل این مرد دارید؟

سهل عرض کرد: سوگند به خدا، حتی یک نفر هم این طور نداریم.

فرمود: انا لا نخرج فی زمان لا نجد فیه خمسه معاضدین لنا نحن اعلم بالوقت.

یعنی: ما تا وقتی پنج نفر همراه ـ واقعی ـ نداشته باشیم قیام  نمی کنیم... ما به زمان انجام تکلیف آگاه تریم!

این روایت  بسی جانسوز است و غربت امام معصوم قلب انسان را می فشارد

اما با نگاه به سیر تحول تاریخی دین اسلام و به ویژه دوران شکوفایی آن در انقلاب اسلامی ایران و همچنین هشت سال دفاع مقدس شیران ژیان جمهوری اسلامی و فدا شدن هزاران جان پاک شیعه تنوری به پای نایب امام معصوم، نشان هایی از تغییر و تکامل شعور اسلامی و انسانی به چشم می خورد.

خاك شلمچه خاك فكه خاك مجنون     امواج سبز و آبی اروند و كارون

صد طایفه بگذشته از جان دیده،آری    هارون مكی ها فراوان دیده،آری

تفسیر و توضیح این مطلب یقینا نیاز به ساعت ها تفکر و صفحه ها تحریر دارد اما قصد بنده تنها اشاره ای کوتاه بود تا بتوانم در ادامه چند سؤال مطرح کنم.

به راستی  امروز شیعیان مدعی ولایت مداری چگونه باید امر امام خود را اطاعت کنند؟

تنور روشن کجاست؟

چند نفر بدون چون و چرا جان فدای امر رهبر می کنند؟

وقتی رهبر انقلاب اسلامی که طبق قانون اساسی وظایف و اختیارات متعددی بر عهده دارد، و شأن اول رهبری این است كه فرهنگ را كه در جامعه‌ی ما که فرهنگ دینی و انسانی و اخلاقی است، گسترش دهند و عمیق‌تر كنند در پیام نوروزی خود در آغاز سال  1391 با نام گذاری این سال به نام« تولید ملى، حمایت از كار و سرمایه‌ى ایرانى » می فرمایند:« سهم دولت در این كار، پشتیبانى از تولیدات داخلىِ صنعتى و كشاورزى است. سهم سرمایه‌داران و كارگران، تقویت چرخه‌ى تولید و اتقان در كار تولید است. و سهم مردم - كه به نظر من از همه‌ى اینها مهمتر است - مصرف تولیدات داخلى است. ما باید عادت كنیم، براى خودمان فرهنگ كنیم، براى خودمان یك فریضه بدانیم كه هر كالائى كه مشابه داخلى آن وجود دارد و تولید داخلى متوجه به آن است، آن كالا را از تولید داخلى مصرف كنیم و از مصرف تولیدات خارجى بجد پرهیز كنیم؛ در همه‌ى زمینه‌ها: زمینه‌هاى مصارف روزمرّه و زمینه‌هاى عمده‌تر و مهمتر.»

چه کسانی به برای تولید کالا و خدمت مرغوب و باکیفیت ایرانی آستین همت بالا می زنند و کدام جوانان انقلابی برای خرید در بازار کالا و خدمات بالاترین مطلوبیت را تنها و تنها در چارچوب طلایی و ارزشمند: {ساخت ایران} می جویند.

کدام مدیر انقلابی با وجدان کاری در قلب صنعت تمام توان خود را معطوف به تولید کالا وخدمت با کیفیت خواهد کرد.

چه افرادی بدون توجه به شایعه های مسموم مبنی بر بی کیفیت بودن همه اقلام ایرانی در آزمون عملی  ولایت پذیری 91 نمره قبولی خواهند گرفت.

کدام  عروس و داماد خوشبختی می تواند مدال افتخار خرید« فقط کالای ایرانی» به سینه بچسباند.

کدام کدبانوی ایرانی می تواند دست رد به زخم چرکین برندهای معروف تجاری که آتشی در مصرف زدگی خانوار ها ی ایرانی افکنده بزند و از این موفقیت و همت بلند، سرافراز باشد.

کدام مادری می تواند برای نوزاد خود که به مبارکی در سال 91 متولد خواهد شد لباس و ملزومات با کیفیت ایرانی تهیه کند.

چه کسی در این مجاهدت اقتصادی به معنای واقعی کلمه می خواهد به فیض عظمای شهادت برسد ...؟

بسم الله...

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 9 فروردین 1391 07:35 بعد از ظهر
كالباسش هست بخور تا تنوریشم بیاد :)
یکشنبه 6 فروردین 1391 03:19 بعد از ظهر
آخیییی، چه مهربون شدید شما بچه حزبل هاا :) نکنه خبری شده؟ :) بچه جون رهبرتون تا مفرق دستش رو تا زیر و بم سرنوشت این مردم نجیب فرو کرده اونوقت میگی جایگاه رهبری فقط جنبه‌ی فرهنگی داره؟!!! رهبری که در جمعه سیاه 29 تیر 88 دستور قتل و عام مردم معترض رو صادر می کنه یک پیام بیشتر نداره و اون اینه که ما گرفتار استبداد دینی هستیم. به قول بختیار دیکتاتوری نعلین. در ضمن گسترش فرهنگ دینی ، انسانی و اخلاقی رهبرتون رو هم در عمل و آن هم در کهریزک شاهد بودیم که چطور با بطری نوشابه به ملت استعمال کردند. اخوی جمهوری اسلامی به آخر خط رسیده و با این صغری کبری کردن ها و مظلوم نمایی ها راه به جایی نمی برید. ملت ایران مسیر خودشون رو به درستی انتخاب کرده اند و برگشتی نیز در این انتخاب صحیح وجود ندارد.
امیر علی اکبر بیکبا سپاس از پاسخ شما

شب رفتنی است و راه ما روشن

آیینه ی مهر و ماه ما روشن


تردید مکن که آفتاب این جاست

عباس و شریعه و عطش با ماست

از حرمله ها مترس

آب این جاست

ما روشن و راه آبها روشن

از سنگ هراس نیست گلها را

از خاردلان و سنگ اندازان


علیرضا غزوه
یکشنبه 6 فروردین 1391 11:28 قبل از ظهر
ما عاشق رهبریم
نصف این بیان ما میتونیم انجام بدیم نصف دیگش تولید کننده ودولت ولی نصفه دوم بیخیال اند
مثالشم تولید کننده جنس اولش خوب تولید مکنه وقتی دید خوب فروش میره و استقبال ازش میشه بجایی که کیفیت رو بره بالا میراره پایین
مردم که خر نیستن میرن دنبال بهترین نمونه هاش تو بازار زیاده
یا مهدی عج
یکشنبه 6 فروردین 1391 12:16 قبل از ظهر
بـا سـلـام
شما میتوانید با عضویت در مینو نیوز طرح گرافیکی، کاریکاتور، عکس، فیلم و کلیپ، دست نوشته ها و مطالب خود را با اسم خودتان در مینو نیوز منتشر کنید.
http://www.minunews.net/yourcontent.html

آموزش عضویت و ارسال مطلب در مینو نیوز :
http://www.minunews.net/send-article.html

موفق باشید
یا علی


شنبه 5 فروردین 1391 08:14 بعد از ظهر
اول شما خودت برو تو تنور و ریق شهادت رو سر بکش؛ ما هم قول میدیم پشت سرت بیایم
امیر علی اکبر بیکاقا یا خانم « . »
از این که به وبلاگ بنده سر زدید خوشحالم
از این که اینقدر صادقانه حاضرید پشت سر بنده داخل تنور داغ جهاد اقتصادی شوید و با خرید کالای با کیفیت ایرانی ندای امام و مقتدای خود را لبیک بگویید سپاسگزارم.
شنبه 5 فروردین 1391 08:11 بعد از ظهر
برو عموجان کله ات بوی قرمه سبزی میده. این رهبر است که باید خودش رو فدای مردم کنه و نه اینکه مردم فدای رهبر بشوند. رهبر باید به ملت پاسخگو باشد. وقتی پاسخگو نشد یک سیلی مثل سیلی 88 بر گوشش زده خواهد شد که بفهمد این مردم هستند که حرف اول و آخر را می زنند. مردم به نمایندگان مجلس خبرگان رای میدهند که اگر رهبر از قانون اساسی تخدی کرد گوشش را بپیچند اما چه فایده که بر اساس همین زیاده خواهی های رهبر مجلس خبرگان به مجلس خفتگان و مجیزه گو تبدیل شده است. به امید روزی که مردم خود بر سرنوشت خود حاکم شوند.
امیر علی اکبر بیکوظیفه‌ی اول رهبر انقلاب اسلامی، وظیفه‌ی معنوی و فرهنگی است. همین‌طور كه خود پیامبر گرامی اسلام فرموده‌اند: «إنّما بُعِثتُ لِأُتَمِّمَ مَكارِمَ الأخلاقِ»، یعنی فرق جایگاه رهبری با جایگاه دیگر مسئولان نظام جمهوری اسلامی این است كه وزن جنبه‌ی فرهنگی در جایگاه رهبری بیشتر از وزن دیگر جنبه‌ها است. البته رهبری طبق قانون اساسی وظایف و اختیارات متعددی بر عهده دارد، ولی شأن اول رهبری این است كه فرهنگ را كه در جامعه‌ی ما فرهنگ دینی و انسانی و اخلاقی است، گسترش دهند و عمیق‌تر كنند و در واقع از طریق «آدم نو» «عالم نو» بسازند: «آدمی در عالم خاكی نمی‌آید به دست// عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی»

آقا یا خانم رحیمی از این که این مطلب را به دقت مطالعه فرموده و پاسخ دادید بسیار خوشحالم، اگر مواردی از تخطی رهبری از قانون اساسی را که مجلس خبرگان رهبری از آن چشم پوشی کرده ذکر بفرمایید بسیار سپاسگزارم.
شنبه 5 فروردین 1391 06:54 بعد از ظهر
سلام
عیدت مبارک
جان تو یاد مداحی اون خشکه مقدسه تو گمرک خرمشهر افتادم دادا
امیر علی اکبر بیکسلام بر شما هم مبارک
باور کن تا اسمتو دیدم چشام اشک زد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

دنیاى سرشار از عدالت، پاكى، راستى، معرفت و محبّت؛ دنیاى دوران امام زمان است كه زندگى بشر هم از آن‌جا به بعد است.
امام خامنه ای(حفظه الله)

مدیر وبلاگ : امیر علی اکبر بیک
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :